34.2 C
Thessaloniki
22, June 2024

Σμύρνη 2024: Ξεκίνημα με Τεντόγλου στο Βαλκανικό πρωτάθλημα – Το πρόγραμμα

Οι αθλητές μας θα συμμετάσχουν σε διάφορα αγωνίσματα με στόχο να πετύχουν τις καλύτερες δυνατές επιδόσεις και να εκπροσωπήσουν επάξια τη χώρα μας.

Στα αγωνίσματα των ανδρών, αδιαμφισβήτητο φαβορί είναι ο Μίλτος Τεντόγλου στο μήκος, που θα αγωνιστεί το Σάββατο (25/5, 16:10). Ο αθλητής του Γιώργου Πομάσκι έχει φετινό ρεκόρ 8.36μ και ο αντίπαλος με την πιο κοντινή επίδοση είναι ο Μάρκο Τσέκο (Κροατία) με 7.96μ.

Πρεμιέρα για την Ελλάδα το Σάββατο θα κάνει και η Πολυνίκη Εμμανουηλίδου. Έχει την καλύτερη φετινή επίδοση στα 100μ με το 11.22 και για αυτό βάζει υποψηφιότητα για μετάλλιο, όπως ισχύει και στα 200μ με το 23.33. Το ατομικό της είναι 22.85.

Το πρόγραμμα της διοργάνωσης:

Σάββατο 25 Μαΐου

Πρωί
10:00 – 100μ εμπόδια επτάθλου –  Αναστασία Ντραγκομίροβα, Σοφία Καμπερίδου
10:10 – 100μ δεκάθλου – Άγγελος Τζανής Ανδρέογλου
10:20 – 100μ ανδρών (ημιτελικά) – Νίκος Παναγιωτόπουλος, Βασίλης Μυριανθόπουλος
10:40 – ύψος επτάθλου – Αναστασία Ντραγκομίροβα, Σοφία Καμπερίδου
10:45 – 100μ γυναικών (ημιτελικά) – Πολυνίκη Εμμανουηλίδου, Δήμητρα Τσουκαλά
10:50 – μήκος δεκάθλου – Άγγελος Τζανής Ανδρέογλου
11:40 – σφαιροβολία δεκάθλου – Άγγελος Τζανής Ανδρέογλου
13:00 – σφαιροβολία επτάθλου – Αναστασία Ντραγκομίροβα, Σοφία Καμπερίδου

Απόγευμα
15:55 – δισκοβολία γυναικών
16:00 – 400μ εμπόδια γυναικών – Δήμητρα Γναφάκη, Λάουρα Ζενέγια
16:05 – ύψος δεκάθλου – Άγγελος Τζανής Ανδρέογλου
16:10 – μήκος ανδρών – Μίλτος Τεντόγλου, Νίκος Σταματονικολός
16:15 – 400μ εμπόδια ανδρών – Δημήτρης Λεβαντίνος
16:25 – επί κοντώ γυναικών – Αριάδνη Αδαμοπούλου, Ελένη Πόλακ
16:35 – 400μ ανδρών – Γιάννης Ντέτσικας, Γιάννης Σιμόνι
16:55 – 400μ γυναικών – Ανδριάνα Φέρρα, Αναστασία Ράπτη
17:00 – 200μ επτάθλου – Αναστασία Ντραγκομίροβα, Σοφία Καμπερίδου
17:15 – 800μ γυναικών – Γεωργία Δεσπολλάρη
17:20 – ακοντισμός γυναικών – Ελίνα Τζένγκο
17:30 – 1.500μ ανδρών – Γιώργος Ματζαρίδης
17:45 – 100μ γυναικών τελικός
17:55 – 100μ ανδρών τελικός
18:00 – ύψος ανδρών – Αντώνης Μέρλος
18:05 – τριπλούν γυναικών – Οξάνα Κορένεβα, Μαρία Πούρτσα
18:10 – 3.000μ γυναικών
18:25 – 3.000μ στιπλ γυναικών – Ισαβέλλα Κοτσαχείλη
18:35 – σφαιροβολία ανδρών – Οδυσσέας Μουζενίδης, Τάσος Λατιφλάρι
18:40 – σφυροβολία ανδρών – Μιχάλης Αναστασάκης, Κώστας Ζάλτος
18:50 – 400μ εμπόδια δεκάθλου – Άγγελος Τζανής Ανδρέογλου
19:00 – Μεικτή 4Χ400μ
19:10 – 5.000μ ανδρών
19:35 – 4Χ100μ ανδρών – Νίκος Παναγιωτόπουλος, Βασίλης Μυριανθόπουλος, Σωτήρης Γκαραγκάνης, Γιάννης Καριοφύλλης, Γιάννης Βοσκόπουλος, Βασίλης Παπαμαργαρίτης,
19:45 – 4Χ100μ γυναικών – Δήμητρα Τσουκαλά, Άρτεμις Αναστασίου, Ελισάβετ Πεσιρίδου, Στέλλα Μιχαηλίδου, Ραφαέλα Σπανουδάκη

Κυριακή 26 Μαΐου

Πρωί
10:00 – 110μ εμπόδια δεκάθλου – Άγγελος Τζανής Ανδρέογλου
11:00 – μήκος επτάθλου – Αναστασία Ντραγκομίροβα, Σοφία Καμπερίδου
11:30 – δισκοβολία δεκάθλου – Άγγελος Τζανής Ανδρέογλου
12:30 – ακοντισμός επτάθλου – Αναστασία Ντραγκομίροβα, Σοφία Καμπερίδου
13:00 – επί κοντώ δεκάθλου – Άγγελος Τζανής Ανδρέογλου

Απόγευμα
15:45 – ύψος γυναικών – Παναγιώτα Δόση
15:50 – ακοντισμός δεκάθλου – Άγγελος Τζανής Ανδρέογλου
16:00 – 110μ εμπόδια ανδρών – Κώστας Δουβαλίδης, Χρήστος Ρούμτσιος
16:25 – 100μ εμπόδια γυναικών – Ελισάβετ Πεσιρίδου, Σοφία Ιωσηφίδου
16:30 – σφυροβολία γυναικών – Σταματία Σκαρβέλη
16:35 – τριπλούν ανδρών – Δημήτρης Τσιάμης, Νίκος Ανδρικόπουλος
16:50 – 200μ ανδρών – Σωτήρης Γκαραγκάνης, Γιάννης Καριοφύλλης
17:10 – 200μ γυναικών – Πολυνίκη Εμμανουηλίδου, Άρτεμις Αναστασίου
17:30 – 800μ ανδρών – Χάρης Ξενιδάκης
17:35 – επί κοντώ ανδρών – Γιάννης Ρίζος
17:40 – 800μ επτάθλου – Αναστασία Ντραγκομίροβα, Σοφία Καμπερίδου
17:45 – δισκοβολία ανδρών
17:50 – 1.500μ δεκάθλου – Άγγελος Τζανής Ανδρέογλου
18:00 – 1.500μ γυναικών – Ανθή Κυριακοπούλου
18:15 – 3.000μ ανδρών
18:25 – μήκος γυναικών – Μαρία Στεφανοπούλου, Ανδριάνα Γκόγκα
18:35 – 3.000μ στιπλ ανδρών
18:40 – σφαιροβολία γυναικών – Μαρία Μαγκούλια
18:55 – 5.000μ γυναικών
19:05 – ακοντισμός ανδρών – Γιάννης Κυριαζής
19:20 – 4Χ400μ ανδρών – Γιάννης Ντέτσικας, Γιάννης Σιμόνι, Χάρης Ξενιδάκης, Δημήτρης Λεβαντίνος
19:35 – Ανδριάνα Φέρρα, Αναστασία Ράπτη, Γεωργία Δεσπολλάρη, Δήμητρα Γναφάκη, Λάουρα Ζενέγια

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

spot_img
ForANewLife - Healhy coffee by DXNspot_img
150FansLike
72FollowersFollow
367SubscribersSubscribe