Thessaloniki
28, March 2024
spot_img

Παναιτωλικός – Ολυμπιακός 0-2

Αυτή τη φορά ο Ολυμπιακός δεν ξόδεψε ούτε μισή ευκαιρία. Με 2/2 σουτ-γκολάρες από Μπίελ – Βαλμπουενά, πέρασε άνετα με 2-0 από τον Παναιτωλικό που έπαιζε άμυνα στο 1/3 του γηπέδου επί 90 λεπτά!

Η διαφορά ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Παναιτωλικό είναι το βάθος στο οπλοστάσιο. Η ομάδα του Αγρινίου έχοντας τιμωρημένο τον πρώτο σκόρερ, Νίκο Καρέλη έπαιξε με ψευτοεννιάρι τον Κολοβό και δεν μπόρεσε να κάνει φάση.

Ο Ολυμπιακός έχει αναρίθμητους παίκτες που με μία τους ενέργεια μπορούν να ξεκλειδώσουν και να πάρουν ένα (τέτοιο) ματς μόνοι τους.

Οι ερυθρόλευκοι τα βρήκαν μπαστούνια για 49 λεπτά στο Αγρίνιο, όμως ένα φανταστικό σουτ του Πεπ Μπίελ «ξεκλείδωσε» ένα πολύπλοκο ματς και απλοποίησε τα πράγματα για την ομάδα του Μίτσελ, η οποία προς το τέλος βρήκε και δεύτερο γκολ με τον Βαλμπουενά για το τελικό 0-2, που τον φέρνει στο -7 από την κορυφή και του δίνει ηρεμία, μετά το στραπάτσο απέναντι στον ΠΑΟΚ.